MASSAAŽ

Pakume laia ja taskukohast valikut massaaže. Tule ja naudi ravi-, mee-, kupu-, jala-, käemassaaži ning mitmeid eksootilisemaid massaaže (nt Tai, Lomi-Lomi, Chi Nei Tsang, Champi), lõõgastu, leevenda pingeid ning astu argipäevast välja!

Ravimassaaž

Ravimassaaž on väga laialt kasutatav pehmekoeteraapia, mille eesmärk on leevendada lihaspingeid ja pakkuda lõõgastust. Erinevaid massaaživõtteid kasutades paraneb kliendi organismis verevarustus ning kiireneb lümfiringe. Massaaži eesmärk on vähendada valu, sh ka suurenenud lihasaktiivsust. Massaaži käigus keskendutakse eelkõige valulikele piirkondadele, kus võib rakendada ka trigger-punktide vabastamise tehnikaid. Lõõgastava efektina mõjutatakse massaažiga ka kliendi parasümpaatilist närvisüsteemi, seetõttu paraneb kliendi meeleolu ja une kvaliteet, vähenevad ärevus ja depressioon.


Aroomimassaaž

Aroomimassaažil kasutatakse eeterlikke õlisid. Massaaživõtted on õrnemad ja tempo aeglasem kui klassikalise massaaži korral. Aroomimassaaž on lõõgastav ja heaolutunnet esilekutsuv. Eeterlike õlide ja õrnatoimeliste võtetega aktiveeritakse parasümpaatilist närvisüsteemi, soodustades seeläbi kliendi meeleolu ja une kvaliteedi paranemist ning ärevuse ja depressiooni vähenemist.


Kupumassaaž

Kupumassaaž on kogu maailmas tuntud väga vana massaažiliik, mida on praktiseeritud näiteks loomasarvedest, savist, portselanist ja klaasist valmistatud kuppudega. Tänapäeval kasutatakse peamiselt silikoonist kuppe. Kupumassaaži ajal teeb terapeut esmalt klassikalisest massaažist tuntud silumis- ja muljumisvõtteid kontakti saavutamiseks ja verevoolu aktiveerumiseks. Seejärel asetatakse masseeritavale piirkonnale kupp või kupud. Kupuga tekitatud vaakumi abil töödeldakse keha pindmist pehmekude. Massaaži käigus paraneb verevarustus ja siseorganite töö, kiireneb lümfiringe, paraneb kudede omavaheline liikuvus ja ainevahetus, vähenevad lihaspinged ja liigeseprobleemid, taastub lihaste normaalpikkus, suureneb nende elastsus, vähenevad trigger-punktid. Samuti kasutatakse kupumassaaži naha trimmimiseks ja tselluliidi vähendamiseks. Massaaži käigus võivad tekkida sinikad nendesse piirkondadesse, mis on valulikud ja pinges, sest sinna jäetakse kupud kauemaks, et suurendada lokaalset verevoolu kudedesse. Kupumassaaži ei tehta vähihaigetele, südame- ja veresoonkonna haiguste korral, vere hüübimishäiretega klientidele, veenilaiendite ja -põletiku korral, kilpnäärmehaigusi põdevatele isikutele jms probleemida korral.


Meemassaaž

Meemassaaž on iidne Tiibeti ravimassaaž. Mett peetakse põletikuvastaseks, antibakteriaalseks ja angiogeneesi soodustavaks (lähemalt vt nt Kwakman ja Zaat 2012). Meemassaaži jaoks kantakse mesi kliendi seljale ja/või muule kehapiirkonnale, mida soovitakse masseerida. Terapeut teeb seejärel oma kätega kiiremaid ja aeglasemaid liigutusi. Massaaž aktiveerib tugevalt lokaalset verevoolu skeletilihases ja nahas. Meemassaaž võib olla mõõdukalt valulik, seetõttu lähtutakse massaažil kliendi tundlikkusest. Näidustused: kroonilised liigespõletikud, seljavaevused, ainevahetushäired, tselluliit. Meemassaaži ei tehta rasedatele, suhkruhaigetele, meeallergia korral, kõrgvererõhutõbe ja südamehaigusi põdevatele isikutele ega nahahaiguste korral.

Spordimassaaž

Spordimassaažil kasutatakse klassikalise massaaži võtteid jõulisemalt ja tempokamalt, et mõjutada skeletilihassüsteemi ainevahetust ja vähendada lihaspingeid. Massaažil rakendatakse ka venitusteraapiat lihaselastsuse ja -tasakaalu parandamiseks ning keskendutakse trigger-punktidele. Massaaž sobib hästi sportlastele ja tugevamat massaaži eelistavatele klientidele.

Jalamassaaž

Jalamassaažil keskendutakse jalalabadele ja säärelihastele. Massaaž vähendab jalgades väsimustunnet ja turset ning sobib seetõttu väga hästi ka rasedatele. Samuti on säärelihaste massaaž näidustatud plantaarfastsiidi ja Achilleuse kõõluse tendinoosi korral.

Tai massaaž

Tai massaaž ühendab endas kolme manuaalset ravivõtet: pehmekoemassaaži, tsooniteraapia ning liigesliikuvus- ja venitusteraapia. Massaaž suurendab lihaselastsust ja liigesliikuvust ning aitab vähendada vaimset pinget. Massaaž mõjutab laiemalt ka lõõgastust ja heaolutunnet tekitavate hormoonide tootmist. Samuti aktiveeruvad hingamisega seotud lihased ning paraneb kopsude töö. Massaaži tehakse põrandal mati peal läbi riiete. Kliendi riietus peab olema sportlik, et võimaldada paremat liigesliikuvust ja keha lõõgastumist. Terapeut kasutab Tai massaaži tehes peale käte ja sõrmede ka  jalgu, põlvi ja küünarnukke. Kõiki massaaživõtteid tehakse rahulikus tempos kliendi hingamise rütmis. Tai massaaži võib nimetada ka passiivseks joogaks.

Tai refleksoloogiline jalamassaaž

Tai refleksoloogiline jalamassaaž baseerub refleksoloogilisel jalakaardil, mille järgi terve organism peegeldub jalatalla all. Refleksoloogilisele punktile talla all vastab kehas mingi organ või kindel piirkond. Mõjutades talla all asuvaid punkte, korrastame sellega kogu organismi. Punktide vajutamiseks kasutatakse abivahendina puust massaažipulka. Massaaž algab sooja jalavanniga. Kasutades massaaži käigus erinevaid salve, töödeldakse peale jalalaba ka säärt ja põlve. Jalamassaaž aitab jala vereringe probleemide korral (külmad jalad), korrastab üldist ainevahetust, tasakaalustab energeetilist süsteemi, lõõgastab jalalihaseid ja kogu organismi, leevendab stressi ning aitab tugevdada keha oma vastupanuvõimet haigustele. Eriti hästi sobib teraapia inimestele, kes peavad päev otsa jalgadel töötama.

Vastunäidustused: tund enne massaaži tugev söömine, alkoholi- või narkojoove, haigus (viirus, palavik), rasedus (1. trimester), probleemid luudega (hõrenemine, hiljutine luumurd), lahtine haav, nahahaigused (lööve, jalaseen, küüneseen), diabeet, astma (kerge vormi puhul lubatud).

Tai refleksoloogiline käemassaaž

Tai refleksoloogiline käemassaaž baseerub refleksoloogilisel käekaardil, mille alusel kogu inimese organism peegeldub peopesal. Peopesal asuvad refleksoloogilised punktid vastavad organismis kindlale piirkonnale ja organile. Seega, mõjutades refleksoloogilisi punkte peopesal, tasakaalustame tervet organismi. Tai refleksoloogiline käemassaaž aitab leevendada käe (labakäe ja küünarvarre) probleeme ja pingeid ning refleksoloogiliselt tasakaalustab ja lõdvestab kogu keha. Kätemassaaž vähendab pingeid väsinud kätes (pillimängijad, kontoriinimesed, füüsilise töö tegijad jt), aitab säilitada käte peenmotoorikat ja on seetõttu väga soovitatav ka vanemaealistele inimestele, mõjub hästi  stressile, depressioonile, vaigistab valu, tasakaalustab psüühikat. Kätemassaaž sobib hästi ka neile, kes ei soovi või kellele ei saa teha teisi refleksoloogilisi teraapiaid (näiteks Tai refleksoloogilist jalamassaaži). Massaaži käigus kasutatakse peale käe ka refleksoloogilist massaažipulka ja qua’d ning peale labakäe töödeldakse küünarvarrel paiknevaid lihaseid.

Hawaii Lomi-Lomi Nui massaaž

Hawaii ravisüsteem põhineb Hunal – see on Hawaii iidne filosoofiline õpetus, mille olemus on kokkuvõtvalt järgmine: kõik püüdleb harmoonia ja armastuse poole. Lomi-Lomi massaažil kui Huna ühel osal on tohutu väge äratamaks inimese iseeneslikku tervenemisvõimet.

Hawaii saartelt pärit Lomi-Lomi massaaž tähendab „armastuse voolu kätest” ning on välja kasvanud templi massaažist, mida alguses tehti vaid ülikutele. Seega on Lomi-Lomit  kasutatud ammustest aegadest ravivahendina, mis pakub korraga tervendust nii kehale, hingele kui ka emotsioonidele.

Lomi-Lomi on pehme energeetiline massaaž, mida iseloomustavad pikad ja voolavad liigutused. Massaaži tehakse rahulikus tempos, kasutades ohtralt soojendatud õli ja peamiselt küünarvarsi. Seansi käigus mõjutatakse kõiki meridiaane ja venitatakse lihaseid. Juba esimene seanss stabiliseerib kõik organsüsteemid ja vabastab keha blokeeringutest.

Massaaži tehakse paljale kehale, intiimsed kehaosad kaetakse suure õhukese rätiga (sarong, lungi). Peale massaaži pühitakse üleliigne õli kehalt. Seetõttu tule massaaži sellise aluspesu ja riietusega, mis võivad saada natuke õliseks. Kuna õliseks saavad ka jalatallad, palume kaasa võtta sussid/plätud, et vältida salongi põranda ja vaipkatte õliseks saamist (AITÄH!). Vastunäidustused massaažile: palavik, nakkuslikud nahahaigused, kõikuv vererõhk, joobeseisund (alko-, narko- või ravimijoove), neeru, südame vm organite rasked seisundid, rasedus, menstruatsioon, kobrutavad veenilaiendid, kasvaja või kasvaja kahtlustus, värske trauma, tugevad põletikulised seisundid, värsked haavad või veritsemise oht.

Chi Nei Tsang kõhumassaaž

Chi Nei Tsang ehk nn töötamine siseorganite energiaga on toksiinidest puhastav energeetiline kõhumassaaž, mis pärineb taoistlikelt munkadelt, kes hoidsid sellega oma vaimu virge. Massaažis lähtutakse peamiselt holistilisest teraapiast, kus inimest vaadeldakse kui tervikut (füüsiline, vaimne, psüühiline tasakaal). Tänapäeva moodsast ja kiirest elustiilist tulenev stress, pinge ja negatiivsed emotsioonid kapselduvad meie kõhtu, tekitades erinevaid terviseprobleeme.

Teraapia käigus käsitletakse erinevaid kõhu tsoone ja naba ehk nn keskuse piirkonda, mõjutades seeläbi organite paremat tööd. Massaaži ajal kasutatakse sügavat, tervendavatel helidel põhinevat hingamist, mille abil vabastatakse kõhus olevad pinged ja blokeeringud. Chi Nei Tsang on hea stressi, väsimuse, passiivse soolestiku, alaseljaprobleemide, energeetiliste ja psüühiliste probleemide korral. Kõhumassaaži ei tehta rasedatele, menstruatsiooni ajal, emakasisese spiraali olemasolul, palaviku, kasvajate, kõhupiirkonna operatsioonide, nakkushaiguste, kõrge ja kõikuva vererõhu, tromboosiohu, tugeva kõhulahtisuse ja ägeda kõhuvalu korral. Paar tundi enne kõhumassaaži ei tohiks süüa tugevat einet. Peale massaaži tuleks juua palju vett ja taimeteed.

Massaaž sooja massaažiküünlaga

Sooja küünlaga massaaži eripära seisneb komponentide harmoonilises koosluses. Klassikalise massaaži võtetel on tervendav toime lihasrühmadele, liigestele, vereringele ja lümfisüsteemile. Soojendatud mesilasvaha ja taimsete õlide segu aitab massaažiliigutustele kaasa, muutes need eriti mõnusaks ja pehmeks. Vahasse lisatud eeterlikud õlid annavad hoolitsusele kordumatu lõhnanüansi. Pärast massaaži jääb nahale sametine ja kerge aroomiga vahakiht, mis pehmendab ja niisutab nahka. Sobib kogu keha hoolitsusena, aga ka lokaalselt (näiteks ainult seljamassaažina).

Šokolaadimassaaž

Šokolaadimassaaž on unikaalse toimega kehahoolitsus. See maandab stressi, niisutab nahka, tõstab meeleolu ja parandab ainevahetust ning vähendab isegi söögiisu – nii paradoksaalselt, kui see ka ei kõla! Šokolaadilõhn mõjub juba ise nagu aroomiteraapia. Šokolaadimassaaž aitab tõsta naha toonust, mõjub närvisüsteemile antidepressandina – meeldiv ja kergesti kättesaadav viis, millega oma keha ja meeli hellitada.

Šokolaad toidab nahka ja jätab nahale õrna jume, hoolimata sellest et massaažis kasutatud šokolaad pestakse kehalt niiskete rätikutega maha. Seetõttu palume võimalusel mitte kanda massaaži tulles heledaid või valgeid riideid!

India Champi peamassaaž

India peamassaaž ehk Champi on ayurveda ravisüsteemist välja kasvanud massaažiliik. Champi on unikaalne lõõgastusteraapia, mille ajal masseeritakse energiakanalite kulgu järgides pea, kaela, näo ja õlgade piirkonda. Massaaži käigus puhastatakse energiakanalid blokeeringutest, seeläbi tasakaalustub, rahuneb ja lõdvestub kogu organism. Champist on abi stressi, ärevuse, peavalude ja migreeni, unetuse, kõrva- ja silmaprobleemide, kaela ning õlavöötme pingete korral. Peamassaaž  stimuleerib peanaha verevarustust, seeläbi väheneb juuste väljalangemine ja paraneb nende kasv, juuksed näevad välja tervemad ning elujõulisemad. massaaž algab õlavöötme ja kaela piirkonnast, hõlmates edasiste võtetega aina enam peapiirkonda. Peamassaaži saab teha nii õliga kui ilma. Õliga massaaži puhul soovitame juukseid pesta alles paari tunni pärast, et õli saaks juukseid ja peanahka toita, ning sel puhul palume kaasa võtta mütsi/räti, millega meie juurest lahkudes pea katta.

Laavakivimassaaž

Laavakivimassaaži tehakse eelnevalt soojendatud laavakividega. Kehaga kokkupuutes kiirgub neist soojust, mis aitab vähendada lihaspingeid, laiendada veresooni, reguleerida seede-, ainevahetus- ja hormonaalsüsteemi.
Soojusega koos avanevad ka energiakanalid ja vabanevad energiablokid. Tänu sellele kogu organismi energeetika tasakaalustub. Pärast massaaži tunned, et keha on värskem ning elujõulisem, tajud täielikku meelerahu ja heaolutunnet. Tegu on tõeliselt nauditava elamusega.

 

Address

Kalevi 52
Tartu, 50103
Eesti

Contact

Follow

56277744

©2017 BY TARTU TERAAPIASALONG. PROUDLY CREATED WITH WIX.COM