top of page
Kinesioteipimine
Kinesioteipimise tehnika on pärit Jaapanist. Kinesioteip sarnaneb oma elastsuselt inimese nahaga, seetõttu ei piira teip liigeste liikuvusulatust. Teip on valmistatud puuvillasest materjalist ja kinnitub nahale akrüülliimiga, mis on hüpoallergiline. Koormusest (või ka valest kehahoiust) ületöötanud lihased avaldavad nahale liigset survet, mis põhjustab valuretseptorite aktiveerumise ja lümfiringe aeglustumise. Nahale paigaldatud kinesioteip aitab nahka n-ö tõsta selle all olevate kudede kohalt, tekitades sinna lisaruumi – selle tulemusel paraneb kudede ainevahetus ning väheneb valu. Kinesioteipimisega on võimalik alandada põletikku, vähendada valu ja turset, kiirendada verevalumite imendumist, lõdvestada üleväsinud lihaseid, toestada liigeseid, parandada liigesliikuvust ja lihaselastsust, vältida säärelihaste krampide teket jooksmisel jms. Kinesioteip on veekindel ja seda võib kanda kuni kümme päeva.
Teipimine rasedatele
Peamine kaebus rasedatel on alaseljavalu või kõhu kasvamisel tekkinud ebamugavustunne. Kinesioteip vähendab valu ja rasedusest tingitud ebamugavustunnet.
Kinesioteip kleebitakse nahale ja tänu sellele tõuseb naha pind veidi ülespoole ning seeläbi paraneb tsirkulatsioon: verevarustuse, lümfi ja toitainete liikumine. Läbi närvisüsteemi annab teip signaali valuretseptoritele ja stimuleerib piirkonda.
bottom of page